Tallinna Linnuklubi

Kasutatavad lühendid: k-seltsing; p-peatuv; ü-ülelennul; r-rändel; h-häälitsemas; s-laulmas; w-paar; isalind/emalind; -noorlind; -vanalind. Rohkem infot vaatluste märkimise kohta siit.

Aprill 2011

30.04
Tiskre rand, Tallinn
(Madis Karu)
Väikekajakas HYDMIN 2p

29.04
Hüüru põllud, Saue v.
(Kaarel Võhandu)
Sarvikpütt PODAUR 2p
Suur-koovitaja NUMARQ 1p

Kumna põllud, Saue v. (Kaarel Võhandu)
Rabahani ANSFAB 2500p
Suur-laukhani ANSALB 2500p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Punajalg-tilder TRITOT 1p

26.04
Väike-Paljassaare
(Madis Karu)
Naaskelnokk RECAVO 4p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Hänilane MOTFLA 1ü

23.04
Stroomi
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Kukkurtihane REMPEN 1p

Klooga jv, Keila v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Väikekoskel MERALB 2p
Hallpõsk-pütt PODGRI 2p
Merikotkas HALALB 1ü

Tuula küla, Saue v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Väikeluik CYGCOL 260p
Laululuik CYGCYG 40p
Soopart ANAACU 20p
Rägapart ANAQUE 6p
Luitsnokk-part ANACLY 40p
Tutkas PHIPUG 8p
Heletilder TRINEB 30p
Mudatilder TRIGLA 4p
Vihitaja ACIHYP 1p
Mustsaba-vigle LIMLIM 2p
Suurkoovitaja NUMARQ 1p
Räusk STECAS 1p

Rohuneeme, Viimsi (10:30-15:30)(Juha Saari)
Hahk SOMMOL 700p
Mustvaeras MELNIG 190p
Aul CLAHYE 4000p
Järvekaur GAVARC 8r
Punakurk-kaur GAVSTE 2r
Karvasjalg-viu BUTLAG 1rN
Suurkoovitaja NUMARQ 90r
Randkiur ANTPET 1p

19.04
Paljassaare
(Tõnis Tiho)
Välja-Loorkull CIRCYA 1p
Kanakull ACCGEN 1p
Hangelind PLENIV 1p

17.04
Suur-Paljassaare
(Peep Veedla, Malle Kolnes)
Ristpart TADTAD 4p
Rääkspart ANASTR 10p
Piilpart ANACRE 2p
Hüüp BOTSTE 1h
Roo-loorkull CIRAER 1p
Salu-lehelind PHYTRO 1s
Rootsiitsitaja EMBSCH 12p1s

16.04
Tondi Selveri parkla, Tallinn
(Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 1p
Metskurvits SCORUS 1ü S

Paljassaare tee (Peep Veedla, Malle Kolnes)
Salu-lehelind PHYTRO 1s

11.04
Hirvepark
(Peep Veedla)
Laulurästas TURPHI 3p
Vainurästas TURILI 4p
Hoburästas TURVIS 1p

Maardu põllud, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suur-laukhani/rabahani ANSALB/ANSFAB 400p
Hiireviu BUTBUT 1p

Vandjala, üleujutusel, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Laululuik CYGCYG 58″ 3`p
Kanada lagle BRACAN 10p

Pajupea põllud, Rae v.
(Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suur-laukhani/rabahani ANSALB/NSFAB 1300p

Paljassaare (10.20-13.05) (Kaarel Võhandu)
Hahk SOMMOL 70p
Mustvaeras MELNIG 3p
Lauk FULATR 350p
Merisk HAEOST 2p
Vainurästas TURILI 1p/s
Hangelind PLENIV 9p+3ü

10.04
Väike-Paljassaare
(Meelis Uustal)
Tuuletallaja FALTIN /1r
Raudkull ACCNIS 1/ü
Roo-loorkull CIRAER 1/p
Rooruik RALAQU 2h
Laulurästas TURPHI 1p
Hallõgija LANEXC 1p

Paljassaare, Katariina kai (Juha Saari)
Liivatüll CHAHIA 6p
Kivitäks OENOEN 1p
Hoburästas TURVIS 14 rN
Hangelind PLENIV 5r

Loo põllud, Jõelähtme v. (Juha Saari)
Lühinokk-hani ANSBRA 2p
Rabahani ANSFAB 1700p
Suur-laukhani ANSALB 300p
Kanada lagle BRACAN 3p
Kiivitaja VANVAN 400p

09.04
Paljassaare
(Riina Pau, Katri Sanina)
Tuttvart AYTFUL 180p
Punapea-vart AYTFER 5p
Lauk FULATR 250p
Rooruik RALAQU 1p
Merikotkas HALALB 1p
Roo-loorkull CIRAER 1p
Merisk HAEOST 2p
Hallõgija LANEXC 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1p
Hangelind PLENIV 6p

Paljassaare, Katariina kai (Madis Karu)
Mustvaeras MELNIG 4/p
Tõmmukajakas LARFUS 1ü
Laulurästas TURPHI 7p

Paljassaare, Katariina kai (Juha Saari)
Tõmmuvaeras MELFUS 1p
Lauk FULATR 310p
Hangelind PLENIV 8r

Loo põllud, Jõelähtme v. (Juha Saari)
Rabahani ANSFAB 670p
Suur-laukhani ANSALB 110p
Hallhani ANSANS 1p
Kanada lagle BRACAN 5p
Kiivitaja VANVAN 600p

08.04
Püünsi, Viimsi v.
(Juha Saari)
Rääkspart ANASTR k1/1p
Mustvaeras MELNIG 50p
Kormoran PHACAR 14p
Sookiur ANTPRA 2p
Hangelind PLENIV k45p

Paljassaare, Katariina kai (Juha Saari)
Tuttpütt PODCRI 1p
Hahk SOMMOL 120p
Lauk FULATR 260p
Liivatüll CHAHIA 1p
Linavästrik MOTALB 1p
Sookiur ANTPRA 1p

Loo põllud, Jõelähtme v. (Juha Saari)
Luitsnokk-part ANACLY 1/p
Hangelind PLENIV k100p

05.04
Suurküla, Padise v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule) Kl. 8.00-11.00
Vint FRINGILLA sp 1800p, 12 000ü (ca 90% metsvint FRICOE, 10% põhjavint FRIMON)
Hangelind PLENIV k500p

Padise põllud, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Luik CYGNUS sp 45p
Hani ANSER sp 1500p
Valgepõsk-lagle BRALEU 15p
Kiivitaja VANVAN 400p
Sookurg GRUGRU k42p
Valge-toonekurg CICCIC 4p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Metskurvits SCORUS 2p
Punarind ERIRUB 1p

04.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Suurkoovitaja NUMARQ 1h
Kaelustuvi COLPAL 150p
Hoburästas TURVIS 2p

03.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hallhaigur ARDCIN 2rW
Vainurästas TURILI 2p
Laulurästas TURPHI 1ü
Põhjavint FRIMON 1p

02.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Sookurg GRUGRU 2h
Valge-toonekurg CICCIC 1p

Vääna, Harku v. (Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Värbkakk GLAPAS 1h

Harku park, Harku v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Kodukakk STRALU 1p

Paljassaare (Ingrid Aus)
Laululuik CYGCYG 7p
Punapea-vart AYTFER 2p
Kiivitaja VANVAN 2ü

Märts 2011

31.03
Ämari alevik, Vasalemma v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhani ANSANS 3k67ü
Suur-laukhani ANSALB 3ü
Sookurg GRUGRU 2r NE
Kiivitaja VANVAN 3k15ü

29.03
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhani ANSANS k45ü NE
Suur-laukhani ANSALB k5ü NE
Kuldnokk STUVUL k105p

Peetri k., Rae v. (Villu Luht)
Valge-toonekurg CICCIC 1ü

27.03
Rocca al Mare
(Märt Holtsmann, Thea Perm, Meelis Uustal, Tiit Vohta, Kaarel Võhandu)
Kanada lagle BRACAN 16p
Ristpart TADTAD 6p
Sinikael-part ANAPLA k600p
Soopart ANAACU 1/p
Põldlõoke ALAARV 3ü
Kuldnokk STUVUL 2p
Metsvint FRICOE 1s

Kadrioru park (Märt Holtsmann, Thea Perm, Meelis Uustal, Tiit Vohta, Kaarel Võhandu)
Kaelustuvi COLPAL 1p

Linnadevahelise linnuvõistluse koondtulemused siit

21.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kiivitaja VANVAN 3ü

Suur-Sõjamäe tn, Tallinn (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kuldnokk STUVUL k13p

18.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hiireviu BUTBUT 1p

16.03
Ämari alevik, Vasalemma v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhaigur ARDCIN k3p
Hallõgija LANEXC 1s

13.03
Paljassaare, Katariina kai
(12:15-13:15)(Juha Saari)
Laululuik CYGCYG 1″p
Tuttvart AYTFUL 170p

“Russalka”, Tallinna laht (10:20-11:40)(Juha Saari)
Kühmnokk-luik CYGOLO 700p
Sinikael-part ANAPLA 350p
Tuttvart AYTFUL 10p
Sõtkas BUCCLA 300p
Jääkoskel MERMER 70p
Lauk FULATR 1p
Naerukajakas LARRID 45

Paljassaare (Ingrid Aus, Imre Aus)
Laululuik CYGCYG 3p
Hallhani ANSANS 1p
Ristpart TADTAD 1p
Merivart AYTMAR 1p
Hahk SOMMOL 3p
Põldlõoke ALAARV 3p

Väike-Paljassaare (Meelis Uustal)
Hallhani ANSANS ü E
Aul CLAHYE 500p
Merikotkas HALALB 3p
Kiivitaja VANVAN 1p
Hallõgija LANEXC 1p

12.03
Paljassaare, Katariina kai
(12:15-14:45)(Juha Saari)
Tuttvart AYTFUL 160p
Väikekoskel MERALB 1/ ü
Rohukoskel MERSER k1/1 rE
Merikotkas HALALB 2p
Kaelustuvi COLPAL 1 rSE

11.03
Paljassaare, Katariina kai
(10:00-10:45)(Juha Saari)
Sõtkas BUCCLA 140p

05.03
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Väikekoskel MERALB 3p

02.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Merikotkas HALALB 1′ ü

Veebruar 2011

23.02
Vaskjala, Rae v.
(Milvi Remmel)
Lumekakk NYCSCA 1/p (võimalik)

22.02
Veskiküla, Vasalemma v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Vesipapp CINCIN 1p
Jäälind ALCATT 1p

12.02
Männiku, Tallinn
(Aarne Tuule, Piret Mägi)
Kanakull ACCGEN 1p

05.02
Keila-Joa park
(Kaarel Võhandu)
Vesipapp CINCIN 2p

Jaanuar 2011

20.01
Liiapeksi, Kuusalu v.
(Madis Karu)
Mänsak NUCCAR 1p

15.01
Kopli laht, Tallinn
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Aul CLAHYE 800p
Sõtkas BUCCLA 520p
Tuttpütt PODCRI 2p
Kormoran PHACAR 2p
Rohukoskel MERSER 18p
Jääkoskel MERMER 240p

Paljassaare (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik CYGCYG 8p
Aul CLAHYE 3600p
Sõtkas BUCCLA 820p
Kormoran PHACAR 3p
Merikotkas HALALB 1p

Linnahall, Tallinna laht (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tuttvart AYTFUL 320p
Merivart AYTMAR 5/p
Väikekoskel MERALB 4/p

Viimsi (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Annaleena Vaher)
Laululuik CYGCYG 3p
Aul CLAHYE 1500p

Pandju, Viimsi v. (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Annaleena Vaher)
Merikotkas HALALB 3p

Rohuneeme, Viimsi v. (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Annaleena Vaher)
Sõtkas BUCCLA 1440p
Väikekoskel MERALB 40p

Kehra linn, Anija v. (Peep Veedla)
Raudkull ACCNIS 1p
Siidisaba BOMGAR 9p

Suurupi, Harku v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Kühmnokk-luik CYGOLO 80p
Laululuik CYGCYG 10p

08.01
Laulasmaa, Keila v.
(Ingrid Aus)
Põhjavint FRIMON 1p

Püünsi, Viimsi v. (10:50-11:50) (Juha Saari)
Laululuik CYGCYG 8″p
Kühmnokk-luik CYGOLO 330p
Aul CLAHYE 250p
Sõtkas BUCCLA 900p
Väikekoskel MERALB 100p
Rohukoskel MERSER 5p
Jääkoskel MERMER 100p
Naerukajakas LARRID 8p
Hallvares CORNIX 200p

03.01
Katariina kai, Paljassaare
(13:55-14:15) (Juha Saari)
Laululuik CYGCYG 2″p
Sõtkas BUCCLA 400p
Väikekoskel MERALB /1p
Kormoran PHACAR 1p

Põhja-Tallinn (Juha Saari)
Künnivares CORFRU 1″p

01.01
Paldiski
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta, Rene Ottesson)
Kanakull ACCGEN 1p
Metsvint FRICOE 1p

Pakri pank
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta, Rene Ottesson)
Tuttpütt PODCRI 1p
Aul CLAHYE ca 2000p
Sõtkas BUCCLA ca 800p
Kormoran PHACAR 1p

Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER 7p

Rocca al Mare (Kuido Kõiv)
Hüüp BOTSTE 1p

Rocca al Mare (Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 2p

Detsember 2010

30.12
Mustjõe, Tallinn
(Ingrid Aus)
Jäälind ALCATT 1p

03.12
Mustjõe, Tallinn
(Juha Saari)
Hallhaigur ARDCIN k2p
Jäälind ALCATT 1p

02.12
Rohuneeme, Viimsi v.
(09:10-11:10) (Juha Saari)
Kühmnokk-luik CYGOLO 270p
Kanada lagle BRACAN 1p
Merivart AYTMAR k2p
Aul CLAHYE 1500p
Tõmmuvaeras MELFUS 1p
Sõtkas BUCCLA 600p
Väikekoskel MERALB 45p
Jääkoskel MERMER 120p
Merikotkas HALALB 1p
Naerukajakas LARRID 11p
Metsvint FRICOE 1ü
Rohevint CARCHL 140p

Püünsi, Viimsi v. (Juha Saari)
Soopart ANAACU 2″/p

Pirita (Juha Saari)
Viupart ANAPEN 2/3p
Rääkspart ANASTR 10/5p
Tuttpütt PODCRI 1p

Paljassaare, Katariina kai (13:05-14:05) (Juha Saari)
Rääkspart ANASTR k1/1p
Aul CLAHYE 1000p
Sõtkas BUCCLA 200p
Sarvikpütt PODAUR 1p

01.12
Püünsi, Viimsi v.
(12:30-13:45)(Juha Saari)
Kühmnokk-luik CYGOLO 160″30’p
Laululuik CYGCYG 1″p
Kanada lagle BRACAN 1p
Viupart ANAPEN 1/p
Rääkspart ANASTR /1p
Tuttvart AYTFUL 1p
Tuttvart/merivart AYTFUL/MAR k4p
Aul CLAHYE 600p
Sõtkas BUCCLA 400p
Väikekoskel MERALB /1p
Merikotkas HALALB k2″p Aegna peal
Naerukajakas LARRID 8ü

Rohuneeme, Viimsi v. (Juha Saari)
Väikekoskel MERALB 50p

Paljassaare, Katarina kai (15:00-15:30) (Juha Saari)
Laululuik CYGCYG 13″p
Rääkspart ANASTR 1/p
Sinikael-part ANAPLA 300p
Aul CLAYE 150p
Kormoran PHACAR 1ü

Põhja-Tallinn (Juha Saari)
Künnivares CORFRU 1″p

November 2010

28.11
Mustjõe, Tallinn
(Meelis Uustal)
Jäälind ALCATT 1p
Punarind ERIRUB 2k2p

23.11
Väike-Paljassaare
(Madis Karu)
Keltsalind CALLAP 1p

Suur-Paljassaare (Madis Karu)
Laulurästas TURPHI 1p

19.11
Püünsi, Viimsi v.
(Juha Saari)
Rääkspart ANASTR k4p
Soopart ANAACU k1/1p

16.11
Suurküla, Padise v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallõgija LANEXC 1p

Saue seireala, Saku v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 1p

13.11
Kostivere, Jõelähtme v.
(Meelis Uustal)
Laululuik CYGCYG 105”63’p
Väikeluik CYGCOL 2”4’p

6.11
Kostivere põld, Jõelähtme v.
(Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Väikeluik CYGCOL 120p (102″18`)

Oktoober 2010

31.10
Paljassaare
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Mustlagle BRABER 1”1’p
Sõtkas BUCCLA 1050p

Suur-Paljassaare (Meelis Uustal, Tiit Vohta)
Aul CLAHYE 2k 4400p
Suitsupääsuke HIRRUS 1p, r E

Paljassaare laht (Riina Pau)
Viupart ANAPEN k35p
Tuttvart AYTFUL k483p
Väikekoskel MERALB 1p

30.10
Tuukri tn, Tallinn
(Peep Veedla)
Siidisaba BOMGAR 50p

25.10
Tõnismägi, Tallinn
(Toivo Hakman)
Siidisaba BOMGAR 130p

10.10
Suur-Paljassaare
(Madis Karu)
Keltsalind CALLAP 1p

09.10
Rebala, Jõelähtme v.
(Meelis Uustal)
Valgepõsk-lagle BRALEU 3k 12500p

Jõelähtme põllud, Jõelähtme v. (Toivo Hakman)
Kiivitaja  VANVAN 360p

08.10
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallõgija LANEXC 1p

06.10.
Paldiski, Keila v.
(Juha Saari)
Aul CLAHYE k3000p

Lohusalu sadam, Keila v. (Juha Saari)
Metskiur ANTTRI 1p

05.10.
Rohuneeme, Viimsi v.
(Juha Saari)
Must-lepalind PHOOCH k2p

04.10
Väike-Paljassaare
(7.30-11.00)(Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 3k41r (34″7′)
Laululuik CYGCYG 2k21r (19″2′)
Valgepõsk-lagle BRALEU 10k470r
Tuttvart AYTFUL k100p
Merivart AYTMAR k5p
Sõtkas BUCCLA 300p
Käblik TROTRO 1p
Väike-lehelind PHYCOL 5p
Hallõgija LANEXC 1p
Ronk CORRAX k7r W
Urvalind CARMEA 3k24r

03.10
Paljassaare laht
(Riina Pau)
Kormoran PHACAR 83p
Sõtkas BUCCLA3k 500p
Tuttvart AYTFUL k106p
Tutkas PHIPUGk 5p
Must-lepalind PHOOCH 1p

02.10
Linnuklubi väljasõit: Vana-Pääsküla-Kersalu-Pakri-Paldiski-Laoküla-Madise-Padise-Rummu-Karjaküla
(Eet Tuule, Aarne Tuule, Meelis Uustal, Kaja Peterson, Annaleena Vaher, Mati Lepikson, Katri Sanina, Riina Pau, Heli Illipe-Sootak, Heli Sööt, Urmas Sööt, Ann Muuga, Peeter Ausma, Priit Jõe, Maarja Orasson, Pärt Peterson)
Valgepõsk-lagle BRALEU 14232r,p
Mustlagle BRABER 1567r,p
Sõtkas BUCCLA 1686p
Merikotkas HALALB 3p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 1p
Must-lepalind PHOOCH 1s
Siidisaba BOMGAR 2p
Kivitäks OENOEN 1p
Punaselg-õgija LANCOL 1p
Urvalind CARMEA 10p
Vaatluspäeva koondtabeli saab alla laadida siit (PDF, 115KB)

Paljassaare (10.15-13.30) (Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL k11″1′ r W
Valgepõsk-lagle BRALEU 41k5700r W
Mustlagle BRABER 30k2400r W
Viupart ANAPEN 2k110r
Sõtkas BUCCLA 300p
Plüü PSUSQU 1r W
Must-lepalind PHOOCH 1p (Katariina kai)
Siidisaba BOMGAR 1p
Urvalind CARMEA 2k8r

01.10
Püünsi, Viimsi v.
(10.00-12.00)(Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 1p
Valgepõsk-lagle BRALEU 3k255r
Mustlagle BRABER 12k735r
Viupart ANAPEN 5k240r
Aul CLAHYE 20ü
Merikotkas HALALB k2″p (Aegnal)
Merikotkas HALALB 1’p (püüdis juv. kalakajaka)

September 2010

27.09
Tallinna lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kaelustuvi COLPAL 8k1400r S (8.45-9.25)

23.09
Väike-Paljassaare
(Madis Karu)
Kanakull ACCGEN 1p
Plüü PLUSQU 5p
Soorüdi CALALP 105p
Tutkas PHIPUG 11p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 3p
Kägu CUCCAN 1p
Sinirind LUSSVE 1p
Vööt-lehelind PHYINO 1p

17.09.
Püünsi, Viimsi v.
(8:30-11:20) (Juha Saari)
Mustlagle BRABER k20r W
Viupart ANAPEN 75r, 80p
Soopart ANAACU 4k60r, 5p
Luitsnokk-part ANACLY 6k20r, 30p
Merivart AYTMAR 3k35r
Kormoran PHACAR k55r W, 900p
Merikotkas HALALB k1″/1’p Aegna peal
Tuuletallaja FALTIN 2k2r
Plüü PLUSQU 2k7r, 1p
Söödikänn STECUS 1r
Tundrakiur ANTCER 1r S
Linavästrik MOTALB 100r
Ronk CORRAX k16p Aegna peal
Siisike CARSPI k280r

16.09
Väike-Paljassaare
(Mati Lepikson, Meelis Uustal)
Piiritaja APUAPU k2r
Hall-kärbsenäpp MUSSTR 1p

Saue seireala, Saku v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kiivitaja VANVAN k850p
Rüüt PLUAPR k50p

14.09
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väikepistrik FALCOL /1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani ANSFAB 25p

12.09
Stroomi – Rocca al Mare
(Ingrid Aus)
Hallhaigur ARDCIN 44p
Lõopistrik FALSUB 3p
Tait GALCHL 2p
Liivatüll CHAHIA 12p
Tutkas PHIPUG 47p

05.09
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Piiritaja APUAPU 1p

August 2010

31.08
Stroomi
(Ingrid Aus)
Väikerüdi CALMIN 26p

29.08
Paljassaare
(Eet Tuule)
Punajalg-pistrik FALVES 1’p

28.08
Kiia põllud, Harku v.
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Kiivitaja VANVAN 500p

Klooga järv, Keila v.
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Tuttpütt PODCRI 15p
Hõbehaigur EGRALB 1p
Räusk STECAS 2p

26.08
Stroomi
(Ingrid Aus)
Suurrüdi CALCAN 4p
Väikerüdi CALMIN 5p
Värbrüdi CALTEM 5p
Kõvernokk-rüdi CALFER 5p
Soorüdi CALAPL 34p
Plütt LIMFAL 1p
Tutkas PHIPUG 30p
Veetallaja PHALOB 1p

23.08
Laoküla, Keila v.
(Ranno Puumets)
Liivatüll CHAHIA 40p
Plüü PLUSQU 2p
Kiivitaja VANVAN 12p
Suurrüdi CALCAN 4p
Värbrüdi CALTEM 3p
Kõvernokk-rüdi CALFER 3p
Soorüdi CALALP 30p
Plütt LIMFAL 5p
Tutkas PHIPUG 50p
Tikutaja GALGAL 25p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 2p
Tumetilder TRIERY 2p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Heletilder TRINEB 20p
Metstilder TRIOCH 2p
Mudatilder TRIGLA 70p
Vihitaja ACTHYP 7p
Veetallaja PHALOB 5p

14.08
Stroomi
(Ingrid Aus)
Liivatüll CHAHIA 75p
Plüü PLUSQU 1p
Kivirullija AREINT 1p

12.08
Paljassaare
(7.50-8.30) (Reet Tagger)
Kiivitaja VANVAN 5p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 2p
Väikekoovitaja NUMPHA 1p
Tumetilder TRIERY 3p
Mudatilder TRIGLA 70p

Stroomi (9.10-9.40)(Reet Tagger)
Merisk HAEOST 1p
Väiketüll CHADUB 3p
Liivatüll CHAHIA 44p
Suurrüdi CALCAN 3p
Väikerüdi CALUTA 2p
Värbrüdi CALTEM 6p
Kõvernokk-rüdi CALFER 18p
Soorüdi CALALP 6p
Plütt LIMFAL 2p
Tutkas PHIPUG 180p
Tikutaja GALGAL 3p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 1p
Mudatilder TRIGLA 60p
Vihitaja ACTHYP 4p

Stroomi (Ingrid Aus)
Liivatüll CHAHIA 56p
Väikerüdi CALMIN 1p
Leeterüdi CALALB 1p
Värbrüdi CALTEM 2p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 1p
Heletilder TRINEB 1p
Tutkas PHIPUG 240p

11.08
Stroomi, Tallinn
(7.00-7.50) (Reet Tagger)
Merisk HAEOST 1p
Väiketüll CHADUB 1p
Liivatüll CHAHIA 13p
Plüü PLUSQU 1p
Suurrüdi CALCAN 1p
Leeterüdi CALALB 1p
Väikerüdi CALUTA 1p
Värbrüdi CALTEM 2p
Kõvernokk-rüdi CALFER 8p
Soorüdi CALALP 6p
Plütt LIMFAL 2p
Tutkas PHIPUG 80p
Tikutaja GALGAL 3p
Metstilder TRIOCH 1p
Mudatilder TRIGLA 70p
Vihitaja ACTHYP 1p
Kivirullija AREINT 1p

10.08
Stroomi
(8.10-9.40) (Reet Tagger)
Väiketüll CHADUB 2p
Liivatüll CHAHIA 24p
Plüü PLUSQU 6p
Väikerüdi CALUTA 3p
Värbrüdi CALTEM 2p
Kõvernokk-rüdi CALFER 6p
Soorüdi CALALP 10p
Plütt LIMFAL 4p
Tutkas PHIPUG 160p
Tikutaja GALGAL 8p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 5p
Metstilder TRIOCH 3p
Mudatilder TRIGLA 90p
Vihitaja ACTHYP 1p

Paljassaare (Madis Karu)
Lõopistrik FALSUB 1p
Rüüt PLUAPR 1p
Plüü PLUSQU 1p
Kiivitaja VANVAN 5p
Suurrüdi CALCAN 10p
Värbrüdi CALTEM 2p
Kõvernokk-rüdi CALFER 2p
Soorüdi CALALP 39p
Tutkas PHIPUG 8p
Tikutaja GALGAL 1p
Suurkoovitaja NUMARQ 1h
Vöötsaba-vigle LIMLAP 2p
Metstilder TRIOCH 12p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Heletilder TRINEB 11p
Mudatilder TRIGLA 22p
Vihitaja ACTHYP 6p

07.08
Stroomi, Tallinn
(Ingrid Aus)
Kiivitaja VANVAN 2p
Liivatüll CHAHIA 12p
Värbrüdi CALTEM 8p
Kõvernokk-rüdi CALFER 3p
Soorüdi CALALP 12p
Plütt LIMFAL 1p
Tutkas PHIPUG 130p
Tikutaja  GALGAL 5p
Tumetilder TRIERY 1p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Mudatilder TRIGLA 60p
Vihitaja ACTHYP 1p

Püünsi, Viimsi v. (6:00-8:30) (Juha Saari)
Rääkspart ANASTR k1″9’p
Piilpart ANACRE 30p
Tõmmuvaeras MELFUS 13k2300r W
Väikekoovitaja NUMPHA 1r W
Suurkoovitaja NUMARQ k2r W
Väiketiir STEALB 1″p
Koldvint SERSER 1r SW

06.08
Püünsi, Viimsi v.
(Juha Saari) (8:30-10:30)
Ristpart TADTAD k2″5’p
Soopart ANAACU k/3p
Mustvaeras MELNIG 3k420r W
Kormoran PHACAR 800p
Merikotkas HALALB k1″2’p (1a noored)
Rüüt PLUAPR 1p
Värbrüdi CALTEM 1p
Väikekajakas LARMIN k32’r W
Jõgitiir STEHIR 50p
Randtiir STEAEA 1p
Hänilane MOTFLA 4r

01.08
Tiskre rand
(Madis Karu)
Liivatüll CHAHIA 6p
Soorüdi CALALP 62p
Plütt LIMFAL 2p
Tutkas PHIPUG 13p
Tikutaja GALGAL 8p
Suurkoovitaja NUMARQ 1r
Vöötsaba-vigle LIMLAP 9p
Tumetilder TRIERY 6p
Heletilder TRINEB 25p
Mudatilder TRIGLA 54p
Kadakatäks SAXRUB 5p
Tiigi-roolind ACRSCI 1s

Juuli 2010

31.07
Alliku, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kiivitaja VANVAN 240p
Rüüt PLUAPR 1p

Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kanakull ACCGEN 1p

28.07
Väike-Paljassaare
(Meelis Uustal, Tiit Vohta)
Merisk HAEOST 2p
Liivatüll CHAHIA 20p
Suurrüdi CALCAN 1p
Kõvernokk-rüdi CALFER 2p
Soorüdi CALALP 45p
Tikutaja GALGAL 5p
Heletilder TRINEB 10p
Mudatilder TRIGLA 50p
Vihitaja ACTHYP 5p
Räusk STECAS 1p
Väiketiir STEALB 2p
Piiritaja APUAPU k800ü

Järvevana tee, Tallinn (Meelis Uustal)
Lõopistrik FALSUB 1p

26.07-27.07
Väike-Pakri saar
(Aarne Tuule)
Hallhani ANSANS 4p
Teder TETRIX /1”5’p
Kormoran PHACAR 350p
Hallhaigur ARDCIN 85p
Merikotkas HALALB 1p
Roo-loorkull CIRAER 1p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Väikekoovitaja NUMPHA 4p
Kõrvukräts ASIOTU 1p

26.07
Kopli laht
(Ingrid Aus)
Soorüdi CALALP 2p
Plütt LIMFAL 5p
Tutkas PHIPUG 6p
Heletilder TRINEB 2p
Metstilder TRIOCH 1p
Mudatilder TRIGLA 16Op
Vihitaja ACTHYP 5p
Tikutaja GALGAL 9p

20.07
Laoküla, Keila v.
(Ranno Puumets)
Merisk HAEOST 4p
Liivatüll CHAHIA 20p
Rüüt PLUAPR 2p
Kiivitaja VANVAN 41p
Suurrüdi CALCAN 3p
Väikerüdi CALUTA 2p
Värbrüdi CALTEM 9p
Kõvernokk-rüdi CALFER 30p
Soorüdi CALALP 250p
Plütt LIMFAL 1p
Tutkas PHIPUG 20p
Tikutaja GALGAL 5p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 1p
Tumetilder TRIERY 1p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Heletilder TRINEB 5p
Mudatilder TRIGLA 150p
Vihitaja ACTHYP 7p

04.07
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Põldvutt COTCOT 1h

Juuni 2010

23.06
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Hallpõsk-pütt PODGRI 1” 1′

22.06
Väike-Paljassaare torn
(12:00-13:30)(Juha Saari)
Ristpart TADTAD k2″+5pull p
Piilpart ANACRE 1/p
Hallhaigur ARDCIN 4k6r NE + 4p
Tumetilder TRIERY k2p

20.06
Väike-Paljassaare torn
(11:35-14:00) (Juha Saari)
Rääkspart ANASTR 20p
Luitsnokk-part ANACLY 5/1p
Tõmmuvaeras MELFUS 2/2p
Sõtkas BUCCLA 160p
Tutkas PHIPUG 1/ p
Heletilder TRINEB 1h

19.06
Paljassaare tee
(Juha Saari)
Must-lepalind PHOOCH k2p

Väike-Paljassaare (Juha Saari)
Tutt-tiir STESAN 1ü

17.06
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Valgepõsk-lagle BRALEU 2p

13.06
Parasmäe, Jõelähtme v.
(Ingrid Aus)
Aed-roolind ACRDUM 1s
Põldtsiitsitaja EMBHOR 1s

12.06
Stroomi
(Ingrid Aus)
Rooruik RALAQU 1s

Astangu (Ingrid Aus)
Väänkael JYNTOR 1p
Rohe-lehelind PHYTRO 1s

02.06
Stroomi mets
(Ingrid Aus)
Peoleo ORIORI 1s

01.06.
Pelgurand, Tallinn
(Ingrid Aus)
Kalakotkas PANHAL 1ü

Väike-Paljassaare (kl 7:30-11:30)(Juha Saari)
Hallhani ANSANS k4r E, k2″3pull p
Herilaseviu PERAPI 1r N
Väiketüll CHADUB 1p
Liivatüll CHAHIA 12p
Värbrüdi CALTEM k3p
Soorüdi CALALP 3r5p
Plütt LIMFAL k2p
Veetallaja PHALOB 1r
Punaselg-õgija k1/1p

Kadrioru asum (Meelis Uustal)
Väike-kärbsenäpp FICPAR 1s

Mai 2010

31.05
Väike-Paljassaare torn
(kl 6:30-11:00)(Juha Saari)
Sõtkas BUCCLA 250p
Raudkull ACCNIS 1p
Veetallaja PHALOB k3r, 1p
Plüü PLUSQU 1p

29.05
Kostivere, Jõelähtme v.
(Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Laululuik CYGCYG 34p

23.05
Paljassaare laht
(Riina Pau)
Liivatüll CHAHIA 1w

Väike-Paljassaare (Riina Pau)
Rüüt PLUAPR 1p
Tutkas PHIPUG k/7p
Liivatüll CHAHIA k/21p
Soorüdi CALALP k46p

21.05
Klooga, Keila v.
(Ingrid Aus)
Hallpõsk-pütt PODGRI 1p
Välja-loorkull CIRCYA 2p
Väiketüll CHADUB 4p

19.05
Väike-Paljassaare
(kl. 6.30-9.00) (Erik Sikk)
Valgepõsk-lagle BRALEU 3700r NE
Väiketiir STEALB 2p

18.05
Pelgurand, Tallinn
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Must-harksaba MILMIG 1ü

17.05
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Rägapart ANAQUE 1p
Tõmmuvaeras MELFUS 2p

15.05
Väike-Paljassaare
(Juha Saari)
Väikekajakas LARMIN 4k30r E
Tundrakiur ANTCER 1r E
Karmiinleevike CARERY 15r

Paljassaare sadam (Juha Saari)
Must-lepalind PHOOCH 2s

Pudisoo, Kuusalu v. (Margus Tammeraja)
Kadakatäks SAXRUB 1s
Võsa-ritsiklind LOCNAE 2s
Kõrkja-roolind ACRSCH 2s
Käosulane HIPICT 2s
Aed-põõsalind SYLBOR 1s
Peoleo ORIORI 1s
Punaselg-õgija LANCOL 2p/
Karmiinleevike CARERY 2s

Paljassaare (Riina Pau)
Punapea-vart AYTFER 4/2p
Randtiir STEAEA 24p

14.05
Väike-Paljassaare
(Juha Saari)
Suur-laukhani ANSALB 11k200r
Valgepõsk-lagle BRALEU 30k2800r
Kanada lagle BRACAN k3r NE
Rägapart ANAQUE 2/2p
Sookurg GRUGRU 3k18r E
Soo-/Stepi-loorkull CIRPYG/MAC /1r NE
Sooräts ASIFLA 1r E
Tundrakiur ANTCER 1r

13.05
Väike-Paljassaare
(Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 2k53r NE
Tuuletallaja FALTIN 1r E
Väikekajakas LARMIN 2k50″ r E
Kaldapääsuke RIPRIP 6r
Hänilane MOTFLA 25r
Kadakatäks SAXRUB 2p
Kõrkja-roolind ACRSCH 2s
Rästas-roolind ACRARU 2s
Karmiinleevike CARERY 1p

09.05
Stroomi, Tallinn
(Ingrid Aus)
Tumetilder TRIERY 12p
Mudatilder TRIGLA 1p
Mustsaba-vigle LIMLIM 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 200p
Võsa-ritsiklind LOCNAE 1s

Pudisoo-Uuri-Kahala jv, Kuusalu v. (Margus Tammeraja)
Roo-loorkull CIRAER 1p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Kägu CUCCAN 2s
Piiritaja APUAPU k4ü
Väänkael JYNTOR 2s
Räästapääsuke DELURB k30p
Ööbik LUSLUS 2s
Punaselg-õgija LANCOL /1p

Haljava, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valgepõsk-lagle  BRALEU 1600p
Rabahani/suur-laukhani ANSFAB/ANSALB  1300p

Kostivere, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valgepõsk-lagle  BRALEU 500p
Suur-laukhani/rabahani ANSALB/ANSFAB 300p

08.05
Kristiine, Tallinn
(Ingrid Aus)
Koldvint SERSER 1s

06.05
Kumna, Keila v.
(Ranno Puumets)
Lühinokk-hani ANSBRA 1p

03.05
Padise põllud, Padise v.
(Ranno Puumets)
Lühinokk-hani ANSBRA 4p

Harju-Risti põllud, Padise v. (Ranno Puumets)
Lühinokk-hani ANSBRA 2p

02.05
Pudisoo-Uuri-Kahala jv, Kuusalu v.
(Margus Tammeraja)
Valgepõsk-lagle BRALEU 550p (Kahala jv)
Lõopistrik FALSUB 1p
Rüüt PLUAPR 7p
Metskiur ANTTRI 1s
Mustpea-põõsalind SYLATR 1s
Väike-põõsalind SYLCUR 2s
Pruunselg-põõsalind SYLCOM 1p/surnud
Mets-lehelind PHYSIB 3p
Salu-lehelind PHYLUS 3s
Hall-kärbsenäpp MUSSTR 1p
Väike-kärbsenäpp FICPAR 1s

01.05
Nõmmeveski, Kuusalu v.
(Margus Tammeraja)
Vihitaja ACTHYP 1p

Kasispea, Kuusalu v. (Margus Tammeraja)
Luitsnokk-part ANACLY 6p
Merikotkas HALALB 1p (kajakakolooniat külastamas)

Aprill 2010

30.04
Tallinna lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väiketüll CHADUB 2p
Tutkas PHIPUG k4p
Väikekoovitaja NUMPHA k8p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Jõgitiir STEHIR 2p

29.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Must-kärbsenäpp FICHYP 1p

25.04
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väänkael JYNTOR 1h

Saha küla, Jõelähtme v. (Toivo Hakman)
Tuuletallaja FALTIN 1p

Väike-Paljassaare torn (kl 5:50-9:30) (Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 9k115r NE-E
Kanada lagle BRACAN 1r NE (luikede parves)
Jõgi/Randtiir STEHIR/AEA 1r W
Õõnetuvi COLOEN 1ü
23.04
Väike-Paljassaare torn (7:25-11:00)
(Juha Saari)
Kanakull ACCGEN 1p
Soorüdi CALALP 1p
Heletilder TRINEB 1h
Õõnetuvi COLOEN 1r W
Käblik TROTRO 1p

21.04
Väike-Paljassaare torn
(6:10-11:30) (Juha Saari)
Soopart ANAACU 2k13r E
Aul CLAHYE 8000p
Määramata kaur GAVIA 64r
Välja-loorkull CIRCYA /1r N
Karvasjalg-viu BUTLAG 1r NW
Kalakotkas PANHAL 1r N
Mustsaba-vigle LIMLIM 1p
Tutt-tiir STESAN 1r E
Jõgitiir STEHIR 1r E
Põhjavint FRIMON 90r

20.04
Väike-Paljassaare torn
(7:00-11:00) (Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 6k52r E
Mustvaeras MELNIG 460 r E
Tõmmuvaeras MELFUS 160 r E
Tikutaja GALGAL 8p
Metskiur ANTTRI 3k3r
Kukkurtihane REMPEN 1h

Paljassaare roostikutorn (Juha Saari)
Väikekoskel MERALB /1p

Maardu küla, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suurlaukhani/rabahani  ANSALB/ANSFAB  1200p
Valgepõsk-lagle  BRALEU  40p
 
Kostivere, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suurlaukhani/rabahani  ANSALB/ANSFAB  600p
Valgepõsk-lagle  BRALEU  20p

19.04
Väike-Paljassaare torn
(kl 7:15-12:00) (Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 3k17r E
Kanada lagle BRACAN 1r W
Mustvaeras MELNIG 52k1000r E
Tõmmuvaeras MELFUS 46k700r E
Punakurk-kaur GAVSTE 2r E
Järvekaur GAVARC 10r E
Väiketüll CHADUB 1p
Liivatüll CHAHIA 4p
Tundrarüdi CALALP 1p
Suurkoovitaja NUMARQ 3k35r E
Metstilder TRIOCH 6k6r
Krüüsel CEPGRY 1’r E (2a.)
Põhjavint FRIMON 10r
Mägi-kanepilind CARRIS 1 r SE – 224. liik Paljassaarele!
Keltsalind CALLAP 2k2r

17.04.
Väike-Paljassaare torn
(kl 9:00-13:00) (Juha Saari)
Väikeluik CYGCOL 1’r
Rääkspart ANASTR 6p
Aul CLAHYE 4700p
Hüüp BOTSTE 1s
Sookurg GRUGRU 4k107r
Tõmmukajakas LARFUS 1p
Kukkurtihane REMPEN 1/p

16.04
Katariina kai, Paljassaare
(kl. 12:45-14:45) (Juha Saari)
Aul CLAHYE 1800p
Merikotkas HALALB 1ü (linna kohal)
Roo-loorkull CIRAER 1 E
Hiireviu BUTBUT 1r
Määramata viu BUT sp 3r
Kivitäks OENOEN 1/p

15.04
Tondi, Tallinn
(Aarne Tuule)
Lepalind PHOPHO 1s

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Hallrästas TURPIL ca 400p

14.04
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Suitsupääsuke HIRRUS 1p

Lagedi, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suurlaukhani/Rabahani ANSALB/ANSFAB  500p
 
Vandjala, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Suurlaukhani/Rabahani  1200p
Valgepõsk-lagle BRALEU  40p
Laululuik CYGCYG  42p

11.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Karvasjalg-viu BUTLAG 1p

10.04
Paljassaare
(Eet Tuule, Meelis Uustal)
Hahk SOMMOL 4k97p
Aul CALHYE 5100 p
Tuttpütt PODCRI 6p
Roo-loorkull CIRAER 2/p
Lauk FULATR 3k225 p
Suurkoovitaja NUMARQ 1r
Õõnetuvi COLOEN 1ü  - 223. liik Paljassaarele!
Sookiur ANTPRA 4k7p
Väike-lehelind PHYCOL 1s
Hallõgija LANEXC 2p

Paljassaare (Katariina kai- Paljassaare laht) (Riina Pau)
Rääkspart ANASTR 3p
Rooruik RALAQU 3p

09.04
Saue seireala, Saue v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kalakotkas PANHAL 1p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Väike-lehelind PHYCOL 1p
Must-lepalind PHOOCH 1p

08.04
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Roo-loorkull CIRAER 2/p

07.04
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 5p
Metstilder TRIOCH k20p
Hallrästas TURPIL k750p
Kivitäks OENOEN 1/p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Merikotkas HALALB 1`p
Karvasjalg-viu BUTLAG 1p

06.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Põhjavint FRIMON 2p

Harju-Risti põllud, Padise v. (Ranno Puumets)
Lühinokk-hani ANSBRA 1p

05.04.
Katariina kai, Paljassaare (Juha Saari)
(kl. 11:05-13:15)
Punapea-vart AYTFER 2r
Kormoran PHACAR 70r E
Sookurg GRUGRU 20r
Kiivitaja VANVAN 65r
Kaelustuvi COLPAL 120r
Nõmmelõoke LULARB 2r
Põldlõoke ALAARV 270r
Sookiur ANTPRA 39r
Linavästrik MOTALB 31r
Siidisaba BOMGAR 18r E
Võsaraat PRUMOD 5r
Metsvint FRICOE 1900r
Urvalind CARMEA 19r
Käbilind LOXCUR/PYT 2r SSE
Talvike EMBCIT 13r
Rootsiitsitaja EMBSCH 31r

Järveküla põllud, Rae v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Sinikael-part ANAPLA 2k115p
Kiivitaja VANVAN 2k290p

Ülemiste järv-Järveküla-Mõigu, Rae v./Tallinn (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 6500ü

04.04
Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta, Madis Karu)
Laululuik CYGCYG 18p
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 3000p 4000ü
Hallhani ANSANS 24p
Valgepõsk-lagle BRALEU 7p
Viupart ANAPEN 4p
Rääkspart ANASTR 2p
Piilpart ANACRE 18p
Sinikael-part ANAPLA 400p
Soopart ANAACU 1p
Sõtkas BUCCLA 9p
Sookurg GRUGRU 37p
Merikotkas HALALB 1”p
Karvasjalg-viu BUTLAG 1ü
Kiivitaja VANVAN 700p
Liivatüll CHAHIA 3p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Põldlõoke ALAARV 100p
Kuldnokk STUVUL 400p
Hallrästas TURPIL 100r 150p

Paljassaare (Paljassaare tee-Katariina-roostikutorn-Kakaru) (Eet Tuule)
Hahk SOMMOL 3k 530p
Aul CLAHYE 1800p
Väikekoskel MERALB 2/1p
Merikotkas HALALB 1p
Tikutaja GALGAL 1p
Võsaraat PRUMOD 1p
Must-lepalind PHOOCH 2p

Vandjala, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Laululuik CYGCYG  30p

Kurgla, Raasiku v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valge-toonekurg CICCIC 2p

Järsi, Raasiku v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valge-toonekurg CICCIC 2p

Rocca al Mare, Tallinn (Linda Metsaorg)
Metskiur ANTTRI 1s

Paljassaare (Paljassaare tee-Katariina kai-reoveepuhastusjaam) (Riina Pau)
Hiireviu BUTBUT 1p
Lauk FULATR 1p
Naerukajakas LARRID k250p
Kalakajakas 2k190p
Rootsiitsitaja EMBSCH k16ü

03.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Metskurvits SCORUS 1p
 
Harku raba, Tallinn (Mihkel Jürgens)
Laanerähn PICTRI /1p

Pärispea ps (Tammispea-Kasispea-Purekari) (Linda Metsaorg, Katri Sanina, Annaleena Vaher, Riina Pau jt.)
Hiireviu BUTBUT 2ü
Sookurg GRUGRU 2p
Kiivitaja VANVAN k100p
Liivatüll CHAHIA 3p
Käblik TROTRO 1s
Hallrästas TURPIL k100p

02.04
Rahumäe, Tallinn
(Aarne Tuule, Piret Mägi)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB k660ü SE
Naerukajakas LARRID k450r SE
Metskurvits SCORUS 1ü

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Laululuik CYGCYG 2p
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 4100p
Lühinokk-hani ANSBRA 1p
Hallhani ANSANS 3p
Valgepõsk-lagle BRALEU 41p
Sinikael-part ANAPLA 125p
Välja-loorkull CIRCYA 1p
Raudkull ACCNIS 1p
Hiireviu BUTBUT 4p
Karvasjalg-viu BUTLAG 1ü
Metstilder TRIOCH 4p
Naerukajakas LARRID 150p
Kaelustuvi COLPAL 65p
Vainurästas TURILI 2p

01.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1400p 2600ü
Sookurg GRUGRU 28p

Märts 2010

31.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv, Koit Kõiv)
Valge-toonekurg CICCIC 1p
Linavästrik MOTALB 1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kukkurtihane REMPEN 2p

30.03
Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Valgepõsk-lagle BRALEU 3ü
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 46r N, 161r NE, 120r W, 150ü
Kiivitaja VANVAN 41r N, 6r NE, 31ü
Sookurg GRUGRU 2r N, 2ü, 3p
Õõnetuvi COLOEN 4ü
Punarind ERIRUB 1p
Metsvint FRICOE 56p
Ohakalind CARCAR 1p
Kanepilind CARCAN 1p
Suurnokk-vint COCCOC 1p

29.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Laulurästas TURPHI 1p

28.03
Linnadevahelise linnuvõistluse 2010 Tallinna ja Eesti tulemused on kättesaadavad SIIN

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik CYGCYG k11”p
Hallhaigur ARDCIN k22p
Sookurg GRUGRU k19p
Nõmmelõoke LULARB 1r
Linavästrik MOTALB 1p
Metsvint FRICOE 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1p

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Suur-laukhani ANSALB k12r
Kanakull ACCGEN 1p
Kiivitaja VANVANV 2k7p
Kanepilind CARCAN 2p

Rocca al Mare (Meelis Uustal, Madis Karu, Katri Sanina, Inga Kask)
Kanada lagle BRACAN 5p
Väikekoskel MERALB /1p
Rohukoskel MERSER 1/1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1s

Paljassaare (Meelis Uustal, Madis Karu, Katri Sanina, Inga Kask)
Laululuik CYGCYG 20p
Hahk SOMMOL 2k 26p
Merivart AYTMAR 2/5p
Kanakull ACCGEN /1p
Hiireviu BUTBUT 1ü
Kaelustuvi COLPAL 2p
Nõmmelõoke LULARB k5p
Linavästrik MOTALB 1ü
Laulurästas TURPHI 1p
Hallõgija LANEXC 1p

27.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 9ü
Kaelustuvi COLPAL 3ü
Põldlõoke ALAARV 1p
Metsvint FRICOE 10p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1p

Raasiku (Ingrid Aus)
Sookurg GRUGRU 2ü
Hiireviu BUTBUT 1p
Metsvint FRICOE 20p
Hangelind PLENIV 2p

26.03
Saue seireala, Saue v., Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhaigur ARDCIN 1ü
Hiireviu BUTBUT k2p
Sookurg GRUGRU 2k4p
Kiivitaja VANVAN k4ü
Nõmmelõoke LULARB 1ü
Põldlõoke ALAARV 20ü
Kuldnokk STUVUL 3k6p
Hangelind PLENIV k3/p

25.03
Kiia, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Põldlõoke ALAARV 1p

21.03
Paljassaare (Katariina-roostikutorn-Kakaru)
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kühmnokk-luik CYGOLO 315p
Laululuik CYGCYG 12p
Hallhani ANSANS 2ü
Ristpart TADTAD 1p
Tuttvart AYTFUL 2k390p
Kormoran PHACAR 5p
Põldlõoke ALAARV 1p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Kuldnokk STUVUL 5p

Paljassaare (Ingrid Aus, Imre Aus)
Väikekoskel MERALB 1p
Kuldnokk STUVUL 25p

20.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kiivitaja VANVAN 1ü

19.03
Mähe, Tallinn
(Margus Vaht)
Kuldnokk STUVUL 3p

18.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER 9p

17.03
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Põldlõoke ALAARV 1ü

15.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Musträhn DRYMAR 1p

14.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Valgeselg-kirjurähn DENLEU 1p
Talvike EMBCIT 36p

12.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Raudkull ACCNIS 1p
Rohevint CARCHL 100p

Veebruar 2010

26.02
Õismäe, Tallinn
(Ranno Puumets)
Kuldnokk STUVUL 1p

22.02
Õismäe, Tallinn
(Madis Karu)
Kanakull ACCGEN 1ü (murtud tuviga)

20.02
Alliku k. Saue v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Hallõgija LANEXC 1p

14.02
Kuivajõe, Kose v.
(Peep Veedla)
Hiireviu BUTBUT 1p

Väike-Paljassaare (Meelis Uustal)
Kühmnokk-luik CYGOLO 2k100p
Laululuik CYGCYG 2p
Tuttvart AYTFUL k80p
Aul CLAHYE 2k 1220p
Sõtkas BUCCLA 500p
Kormoran PHACAR 4p
Merikotkas HALALB 1p

13.02
Kopli laht, Tallinn
(Meelis Uustal)
Merikotkas HALALB 2p

12.02
Mustjõe, Tallinn
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 2p
Sinikael-part ANAPLA ca 200p
Kanakull ACCGEN 1”1’p

Rocca al Mare, Tallinn (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 6p
 
Katariina kai, Paljassaare
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Laululuik CYGCYG 4”2’p
Aul CLAHYE 20p
Merikotkas HALALB 1p

11.02
Mustjõe, Tallinn
(Ranno Puumets)
Soopart ANAACU 1/p

07.02
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv, Kristi Liiv)
Hallõgija LANEXC 1p

06.02
Pirita-Kadriorg
(Toivo Hakman)
Kühmnokk-luik CYGOLO 470″ 40’p
Laululuik CYGCYG 18p
Merikotkas HALBALB 2p (Maarjamäe rannas)

05.02
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Musträhn DRYMAR 1p

04.02
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Koit Kõiv)
Nurmkana PERPER k16p

03.02
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Kanakull ACCGEN 1p
Nurmkana PERPER 6p
Valgeselg-kirjurähn DENLEU 1p

Jaanuar 2010

31.01
Saue seireala, Saue v. ja Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Raudkull ACCNIS 1p
Hiireviu BUTBUT 1p
Hallõgija LANEXC 2p

Rocca al Mare (Ingrid Aus)
Piilpart ANACRE 13p
Tait GALCHL 1p

30.01
Lepistiku park ja lähiümbrus, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Käblik TROTRO 1p
Musträstas TURMER 60p
Urvalind CARMEA k18p

Jõelähtme prügila (Kuido Kõiv, Tiit Vohta, Rene Ottesson)
Hiireviu BUTBUT 2p
Kajakas LARUS sp ca 25 000p
Sabatihane AEGCAU 5p
Künnivares CORFRU 15p
Kuldnokk STUVUL 15p

27.01
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER k6p
Valgeselg-kirjurähn DENLEU 1p

26.01
Saue seireala, Saue v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Nurmkana PERPER k4p

Saue seireala, Saku v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 1p
Hallõgija LANEXC 2p

24.01
Rocca al Mare, Tallinn
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 17p

Keila-joa jõesuue,  Keila  v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Kühmnokk-luik CYGOLO ca 300p
Vesipapp CINCIN 1p

23.01
Rocca al Mare, Tallinn
(Ranno Puumets)
Mudanepp LYMMIN 1p

20.01
Rocca al Mare, Tallinn
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 1p
Tikutaja GALGAL 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH k6p

Tallinna prügila, Jõelähtme v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Hallhaigur ARDCIN 1ü
Kanakull ACCGEN 1p
Hiireviu BUTBUT 1p
Tõmmukajakas LARFUS 1p
Kajakas LARUS sp ca 10 000p
Künnivares CORFRU 1p

17.01
Kehra linn, Anija v.
(Peep Veedla, Riina Pau jt)
Sõtkas BUCCLA 2p
Jääkoskel MERMER 32p
Hallhaigur ARDCIN 1p

16.01
Paljassaare
(Kuido Kõiv, Uku Paal, Tiit Vohta, Peep Lassmann)
Kühmnokk-luik CYGOLO 156p
Tuttvart AYTFUL 140p
Merivart ANAMAR 7p
Aul CLAHYE 2700p
Mustvaeras MELNIG 1p
Tõmmuvaeras MELFUS 2p
Sõtkas BUCCLA 580p
Rohukoskel MERSER 17p
Punakurk-kaur GAVSTE 1p
Tuttpütt PODCRI 13p
Kormoran PHACAR 3p
Merikotkas HALALB 1p (murdis hõbekajaka)

Linnahall, Tallinn (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Viive Pallok)
Rääkspart ANASTR 1p
Tuttvart AYTFUL 4p
Lauk FULATR 2p

Miiduranna, Viimsi v. (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Viive Pallok)
Viupart ANAPEN 2p
Tuttvart AYTFUL 1p

Pandju, Viimsi v. (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Viive Pallok)
Laululuik CYGCYG 8”6’p
Väikekoskel MERALB /5p

Rohuneeme, Viimsi v. (Meelis Uustal, Mati Lepikson, Viive Pallok)
Tuttpütt PODCRI 13p

10.01
Lepistiku park, Tallinn
(Eet Tuule)
Musträstas TURMER 4k28p

Kütise tn, Saue linn (Aarne Tuule)
Musträstas TURMER k18p

Rocca al Mare – Mustjõe (Meelis Uustal)
Hallhaigur ARDCIN 2p
Jäälind ALCATT 1p
Roohabekas PANBIA k20p
Siisike/Urvalind CARSPI/CARMEA 2k350ü
Rootsiitsitaja EMBSCH k3p

Pandju, Viimsi v. (Meelis Uustal)
Kühmnokk-luik CYGOLO 104p
Laululuik CYGCYG 1p

Kadriorg-Pirita (Meelis Uustal)
Sõtkas BUCCLA 3k500p

09.01
Karjaküla, Keila v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Raudkull ACCNIS /1p
Musträstas TURMER 7p
Kuldnokk STUVUL k15p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Raudkull ACCNIS 1p
Nurmkana PERPER 7p
Väike-kirjurähn DENMIN 1p

Saue seireala, Saue v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Urvalind CARMEA k25p

Alavere, Anija v. (Peep Veedla)
Hiireviu BUTBUT 1p

07.01
Mustoja, Rocca al Mare
(Ingrid Aus)
Hallhaigur ARDCIN 2p
Raudkull ACCNIS 1ü
Jäälind ALCATT 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 2p

06.01
Kadriorg, Tallinn
(Kuido Kõiv)
Raudkull ACCNIS 1p

Merivälja, Tallinn (Kuido Kõiv)
Musträstas TURMER k10p

05.01
Karla küla, Kose v.
(Peep Veedla)
Raudkull ACCNIS 1p
Talvike EMBCIT k72p

Liiva küla, Kose v. (Peep Veedla)
Raudkull ACCNIS 1p
Musträstas TURMER 1p

02.01
Paljassaare: Katariina kai – roostik – Paljassaare laht
 (Eet Tuule, Aarne Tuule, Meelis Uustal)
Laululuik CYGCYG 3k17p
Jääkoskel MERMER 4k14p
Rohukoskel MERSER 1/p
Kormoran PHACAR 7p
Hiireviu BUTBUT 1p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Tõmmukajakas LARFUS 1’’p
Roohabekas PANBIA k5p
Hallõgija LANEXC 1p

Detsember 2009

31.12
Pääsküla, Tallinn
(Mihkel Jürgens)
Suurnokk-vint COCCOC 1/p

29.12
Alliku, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER 1p


Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hallõgija LANEXC 1p

27.12
Mustjõe, Tallinn
(Meelis Uustal)
Punarind ERIRUB 1h

Stroomi mets, Tallinn (Meelis Uustal)
Hallrästas TURPIL k35p
Urvalind CARMEA k500p

22.12
Keila, Keila v.
(Kuido Kõiv, Anne Nurmse)
Kaelus-turteltuvi STRDEC 2p

19.12
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Väike-kirjurähn DENMIN 1p

18.12
Rocca al Mare, Tallinn
(Kete Rosenperk)
Hallhaigur ARDCIN k20p

17.12
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kõrvukräts ASIOTU 1p
Suurnokk-vint COCCOC 6p

12.12
Mustjõe, Tallinn
(Ranno Puumets)
Jäälind ALCATT 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1p

10.12
Klooga, Keila v.
(Kuido Kõiv)
Musträhn DRYMAR 1p

6.12
Vääna mets, Harku v.
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Värbkakk GLAPAS 1h
Händkakk STRURA 1p
Musttihane PARATE 1h
Suurnokk-vint COCCOC 1ü

Saue seireala, Saku v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 1p
Siidisaba BOMGAR k90p
Talvike EMBCIT k25p

Paljassaare (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Laululuik CYGCYG 2p
Rääkspart ANASTR 2p
Viupart ANAPEN 2p
Tuttpütt PODCRI 1p

5.12
Laulasmaa, Keila v.
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Laululuik CYGCYG 2p 7ü
Põhjavint FRIMON 2p
Suurnokk COCCOC 8p

4.12
Niitvälja, Keila v.
(Kuido Kõiv)
Raudkull ACCNIS 1p
Musträhn DRYMAR 1p

1.12
Paljassaare
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Rääkspart ANASTR 8p
Aul CLAHYE ca 600p
Väikekoskel MERALB k3p
Rohukoskel MERSER 3p
Nurmkana PERPER k7p
Tuttpütt PODCRI 1p
Kormoran PHACAR 14p
Hallhaigur ARDCIN 13p
Rootsiitsitaja EMBSCH 1h
 
Rocca al Mare
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE k10p
 
Mustjõe, Tallinn
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Käblik TROTRO 1h

 

November 2009

30.11
Hüüru k, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Laululuik CYGCYG 11”6’p

Karla küla, Kose v. (Peep Veedla)
Hiireviu BUTBUT 1p
Siidisaba BOMGAR k20p
Ohakalind CARCAR k4p
Urvalind CARFLA k80p
Hele-urvalind CARHOR k2p

Liiva küla, Kose v. (Peep Veedla)
Musttihane PARATE 2p
Metsvint FRICOE 2p

29.11
Mustjõe, Tallinn
(Meelis Uustal)
Käblik TROTRO 1h
Urvalind CARMEA k150p

26.11
Hüüru k, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Laululuik CYGCYG 3p
 
Rocca al Mare
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Laululuik CYGCYG 6p
Rääkspart ANASTR 3p
Tuttvart AYTFUL 530p
Merivart ANAMAR 1p
Sõtkas BUCCLA 80p
Tuttpütt PODCRI 3p
Hallhaigur ARDCIN 8p
 
Stroomi rand
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Sõtkas BUCCLA 350p
Kajakas LARUS sp ca 700p
 
Paljassaare laht
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Viupart ANAPEN 2p
Rääkspart ANASTR 42p
Piilpart ANACRE 3p
Sinikael-part ANAPLA 240p
Merikotkas HALALB 1p
Hallõgija LANEXC 1p
 
Jõelähtme, Jõelähtme v.
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Laululuik CYGCYG 30p
Hallrästas TURPIL ca 100p
Hallõgija LANEXC 1p
 
Maardu järv
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Punapea-vart AYTFER 1p

25.11
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väikekoskel MERALB 9p
Jääkoskel MERMER 250p

22.11
Rahumäe kalmistu, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Musträstas TURMER 1s

19.11
Pirita-Kadriorg, Tallinna laht
(Toivo Hakman)
Kühmnokk-luik CYGOLO 4k108″12´p
Viupart ANAPEN 3k112p
Sõtkas BUCCLA 3k130p

17.11
Harku, Harku v.
(Kuido Kõiv)
Hallrästas TURPIL ca 100p

16.11
Stroomi
(Ingrid Aus)
Soopart ANAACU 1p
Jääkoskel MERMER 200p
 
Paljassaare
(Madis Karu)
Karvasjalg-viu BUTLAG 1’p
Tõmmukajakas LARFUS 1p

14.11
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hallõgija LANEXC 1p
Siidisaba BOMGAR k16p

Väike-Paljassaare (Meelis Uustal)
Kühmnokk-luik CYGOLO 15p
Laululuik CYGCYG 4’7”p
Viupart ANAPEN 21p
Rääkspart ANASTR 30p
Sinikael-part ANAPLA 460p
Aul CLAHYE 2500p
Sõtkas BUCCLA 2k90p
Kormoran PHACAR 1p
Roohabekas PANBIA kh
Hallõgija LANEXC 1p
Rohevint CARCHL k150p
Urvalind CARMEA 2k120p

Paljassaare laht (Meelis Uustal)
Kühmnokk-luik CYGOLO 67p
Viupart ANAPEN 20p
Rääkspart ANASTR 8p
Sinikael-part ANAPLA 400p
Sõtkas BUCCLA 3k290p
Jääkoskel MERMER 26p

11.11
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Karvasjalg-viu BUTLAG 1`p

8.11
Stroomi-Rocca al Mare
(Ingrid Aus)
Laululuik CYGCYG 28p
Tikutaja GALGAL 2p
Punarind ERIRUB 1p
Roohabekas PANBIA 7p
Urvalind CARFLA 300p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv, Mihkel Kõiv)
Metsvint FRICOE 1p
Hallrästas TURPIL ca 100p

6.11
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Siidisaba BOMGAR k18p

4.11
Pirita-Kose, Tallinn
(Toivo Hakman)
Nurmkana PERPER 2p
Siidisaba BOMGAR 42p

3.11
Liikva, Harku v.
(Kuido Kõiv)
Siidisaba BOMGAR k26p

Kiia, Saue v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Karvasjalg-viu BUTLAG 1p

2.11
Paljassaare laht
(Madis Karu)
Kanakull ACCGEN 1p
Rüüt PLUAPR 1p

Mustjõe lamm, Tallinn (Elle-Mari Talivee, Urmas Talivee, Tiit Vohta, Meelis Uustal)
Käblik TROTRO 1p

1.11
Tallinna laht (Maarjamäe-Lauluväljak)
(Riina Pau)
Kühmnokk-luik CYGOLO 120p
Viupart ANAPEN 70p
Sõtkas BUCCLA 2k300p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Valgeselg-kirjurähn DENLEU 1p

 

Saha, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Hiireviu BUTBUT 1p

Oktoober 2009

30.10
Paljassaare
(Tiit Vohta, Meelis Uustal)
Aul CLAHYE 3000p,r
Mudanepp LYMMIN 1p
Nõmmelõoke LULARB 1p

Niidukiur ANTRIC 1p

Kurgla, Raasiku v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Kiivitaja VANVAN 38p

26.10
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väikeluik CYGCOL 90r

25.10
Paljassaare
(Kuido Kõiv, Uku Paal, Tiit Vohta)
Rääkspart ANASTR 6p
Tikutaja GALGAL 1p
Põldlõoke ALAARV 2p
Niidukiur ANTRIC 1p
Laulurästas TURPHI 1p

Laoküla, Keila v. (Kuido Kõiv, Uku Paal, Tiit Vohta)
Hangelind PLENIV 56p 

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hani/lagle ANS/BRA 130ü
Valgepõsk-lagle BRALEU 2k320ü, 440p
Kiivitaja VANVAN k105ü
Roohabekas PANBIA k5 p

23.10
Paljassaare
(Kuido Kõiv, Tiit Vohta, Uku Paal, Rene Ottesson, Andrus Jair, Madis Karu)
Nurmkana PERPER 12p
Põldlõoke ALAARV 4p
Punarind ERIRUB 4p
Lepalind PHOPHO 1p
Hallõgija LANEXC 1p

22.10
Paljassaare
(Ranno Puumets)
Niidukiur ANTRIC 1p - 222. liik Paljassaarele

Jõelähtme, Jõelähtme v. (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Valgepõsk-lagle BRALEU ca 3000p
Suur-laukhani ANSALB 8p
Rabahani ANSFAB 12p
Kanakull ACCGEN 1p
Hallõgija LANEXC 1p

Katariina kai, Paljassaare (Meelis Uustal)
Hallõgija LANEXC 1p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER 10p

21.10
Jõelähtme, Jõelähtme v.
(Kuido Kõiv, Rene Ottesson, Tiit Vohta)
Metskurvits SCORUS 1p
Valgepõsk-lagle BRALEU ca 4000p

Laoküla, Keila v. (Ranno Puumets)
Sooräts ASIFLA 1p
Hangelind PLENIV k25p

16.10
Harku raba, Nõmme
(Mihkel Jürgens)
Urvalind CARMEA k15ü

15.10
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hani/lagle ANS/BRA ca 1000r W – kl 15.33.

14.10
Kiia, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Valgepõsk-lagle BRALEU 250p

13.10
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Siidisaba BOMGAR 1p
Kivitäks OENOEN 1p

11.09
Rummu küla põllud, Kuusalu v.
(Meelis Uustal)
Valgepõsk-lagle BRALEU ca 15000p

09.10
Tutermaa, Harku v.
(Kuido Kõiv)
Kaelus-turteltuvi STRDEC 1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik CYGCYG 2k87r SW
Rabahani ANSFAB k70p
Valgepõsk-lagle BRALEU 3850p, 49k 12650r SW, W
Mustlagle BRABER 5r
Viupart ANAPEN k450p
Jääkoskel MERMER k210p
Tuttpütt PODCRI k42p

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallõgija LANEXC 1p

07.10
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hani/lagle ANS/BRA 300ü W, 350r S
Hallrästas TURPIL ca 500p

Aruaru, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Hani/lagle ANS/BRA 150ü S

Kostivere, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valgepõsk-lagle BRALEU 260p

06.10
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tuuletallaja FALTIN 1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Viupart ANAPEN 4k715p

03.10
Linnuklubi väljasõit: Vana-Pääsküla-Kersalu-Pakri-Paldiski-Laoküla-Madise-Padise-Karjaküla
(Eet Tuule, Aarne Tuule, Meelis Uustal, Mihkel Jürgens, Viive Pallok, Katri Sanina, Thea Perm, Peeter Kibe, Katrin Luhaäär)
Väikeluik CYGCOL 8p
Aul CLAHYE 550p
Hõbehaigur CASALB 1ü
Merikotkas HALALB 2p
Hiireviu BUTBUT 4p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Tait GALCHL 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 3p
Must-lepalind PHOOCH 1p
Roohabekas PANBIA 3k40p
Rootsiitsitaja EMBSCH 6p
Vaatluspäeva koondtabeli saab alla laadida siit (PDF, 109KB)
01.10
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Suurkoovitaja NUMARQ 1h

September 2009

30.09
Rahumäe, Tallinn
(Aarne Tuule)
Sookurg GRUGRU k150r W

Stroomi (Ingrid Aus)
Nurmkana PERPER 9p
Tikutaja GALGAL 1p
Soorüdi CALALP 15p

29.09
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Valgepõsk-lagle BRALEU 5k660r SW, W

28.09
Kiia põllud, Saue v.
(Uku Paal, Kuido Kõiv)
Valgepõsk-lagle BRALEU 130p
Rabapistrik FALPER 1p
Rüüt PLUAPR 10p
Kiivitaja VANVAN 300p
Tutkas PHIPUG 15p
Põldlõoke ALAARV 100p

27.09
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Valgepõsk-lagle BRALEU 180r
Plüü PLUSQU 1p
Liivatüll CHAHIA 20p
Soorüdi CALALP 88p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 5p
Roohabekas PANBIA 4p

25.09
Rebala küla, Jõelähtme v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hani/lagle ANS/BRA k20r W
Valgepõsk-lagle BRALEU k90r (SW)
Kuldnokk STUVUL 800p

24.09
Rocca al Mare, Tallinn
(Uku Paal)
Ristpart TADTAD 6p
Viupart ANAPEN 200p
Tuttvart AYTFUL 130p
Väikepütt TACRUF 5p
Tait GALCHL 2”p
Jäälind ALCATT 1p

22.09
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Roo-loorkull CIRAER 1p
Suurkoovitaja NUMARQ 1ü N

21.09
Laoküla, Padise v.
(Uku Paal, Andrus Jair)
Väikeluik CYGCOL 1p
Viupart ANAPEN 700p
Sõtkas BUCCLA 1700p
Nurmkana PERPER 1p
Rüüt PLUAPR 7p
Põldlõoke ALAARV 100p

Kiia, Saue v. (Uku Paal, Andrus Jair)
Valgepõsk-lagle BRALEU 10p
Kiivitaja VANVAN 2000p

20.09
Paljassaare
(Ranno Puumets)
Liivatüll CHAHIA 30p
Plüü PLUSQU 2p
Soorüdi CALALP 12p
Tutkas PHIPUG 2p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 3p
Punajalg-tilder TRITOT 1p
Kivirullija AREINT 1p

Paljassaare (Eet Tuule)
Laululuik CYGCYG 4ü
Rabahani ANSFAB 14r W
Valgepõsk-lagle BRALEU 3k193r SW, W
Mustlagle BRABER 3r W
Sookurg GRUGRU k70r W
Liivatüll CHAHIA 46 p
Plüü PLUSQU 2p
Soorüdi CALALP 42p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 3p
Roohabekas PANBIA 2k45p
Punaselg-õgija LANCOL 1p
Hallõgija LANEXC 2p
Pasknäär GARGLA 30p
Mänsak NUCCAR 1p - 220. liik Paljassaarele

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Hani sp ANSER 55ü N
Merikotkas HALALB 1”p

19.09
Paljassaare
(Kaja Peterson)
Kanakull ACCGEN 1p
Musträhn DRYMAR 1p
Tutt-tihane PARCRI k10p – 221. liik Paljassaarele

16.09
Kurna, Rae v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 45p

15.09
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani ANSFAB 8p
Väikekajakas LARMIN 1’p
Rooruik RALAQU 1h
Tait GALCHL 1p
Kõrkja-roolind ACRSCH 1p (katkendlik s)
Rootsiitsitaja EMBSCH 10p

14.09
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 55r S

13.09
Paljassaare
(Meelis Uustal)
Sõtkas BUCCLA 2k225p
Tutkas PHIPUG 2k2p
Heletilder TRINEB 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 300p

12.09
Paljassaare
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Viupart ANAPEN 3k110p
Sinikael-part ANAPLA 6k176p
Kormoran PHACAR 5k101p
Rabapistrik FALPER 1p
Rooruik RALAQU 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 2k65p
Linavästrik MOTALB 135p
Roohabekas PANBIA 5p
Punaselg-õgija LANCOL 1p

11.09
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hani ANSER sp k70ü W
Raudkull ACCNIS 2/p
Hiireviu BUTBUT 2p

Paljassaare (Tiit Vohta, Madis Karu)
Hõbehaigur CASALB 1p
Roo-loorkull CIRAER 1p
Kalakotkas PANHAL 1r – 219. liik Paljassaarele
Rooruik RALAQU 1p
Kivirullija AREINT 1p
Kõrkja-roolind ACRSCH 1p
Pöialpoiss REGREG 5r
Roohabekas PANBIA 4p
Punaselg-õgija LANCOL 2p

09.09
Paljassaare
(Meelis Uustal)
Roo-loorkull CIRAER /1p
Liivatüll CHAHIA 30p
Plüü PLUSQU 2k3p
Soorüdi CALALP 40p
Väikerüdi CALUTA 5p
Tutkas PHIPUG 2k39p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 22p
Heletilder TRINEB 6p
Mudatilder TRIGLA 4p
Hall-kärbsenäpp MUSSTR 1p

08.09
Järve mets, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Lõopistrik FALSUB 1”3’p

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tuuletallaja FALTIN 1p

06.09
Kiia põllud, Saue v.
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Roosterind-tüll CHAMOR 5p

Laoküla, Padise v. (Uku Paal, Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Hõbehaigur CASALB 4p
Kõvernokk-rüdi CALFER 3p
Soorüdi CALALP 100p
Tundrakiur ANTCER 1p
Kivitäks OENOEN 17p

05.09
Keila linn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Piiritaja APUAPU 1p

04.09
Kiia põllud, Saue v.
(Kuido Kõiv, Uku Paal)
Sookurg GRUGRU 451p
Rüüt PLUAPR 12p
Kiivitaja VANVAN 500p
Tutkas PHIPUG 35p

03.09
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallrästas TURPIL k450p

02.09
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tikutaja GALGAL 1p
Raudkull ACCNIS 1p
Piiritaja APUAPU 4p

Laoküla, Keila v. (Ranno Puumets)
Hõbehaigur EGRALB 16p
Liivatüll CHAHIA 60p
Plüü PLUSQU 4p
Suurrüdi CALCAN 4p
Kõvernokk-rüdi CALFER 2p
Soorüdi CALALP 80p
Väikerüdi CALUTA 25p
Plütt LIMFAL 1p
Tutkas PHIPUG 20p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 4p
Veetallaja PHALOB 1p

August 2009

29.08
Kahala, Kuusalu v.
(Meelis Uustal)
Sookurg GRUGRU k100ü S

Koogi, Jõelähtme v. (Meelis Uustal)
Valge-toonekurg CICCIC 1p

25.08
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Hallrästas TURPIL 110p

24.08
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kiivitaja Van van 70ü

20.08
Keila linn
(Eet Tuule, Aarne Tuule) – kl 05.50-06.15
Sookurg GRUGRU 177ü

13.08
Stroomi, Tallinn
(Ingrid Aus)
Liivatüll CHAHIA 60p
Risla CALALP 50p
Värbrisla CALTEM 2p
Kõvernokk-risla CALFER 6p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 6p
Mudatilder TRIGLA 9p

05.08
Saartevahe haak, Paljassaare
(Kuido Kõiv)
Liivatüll CHAHIA 10p
Kiivitaja VANVAN 17p
Kõvernokk-rüdi CALFER 4p
Soorüdi CALALP 40p
Tikutaja GALGAL 7p
Heletilder TRINEB 1p
Mudatilder TRIGLA 8p

Harku järv, Tallinn (Kuido Kõiv)
Kuldnokk STUVUL ca 5000p

03.08
Stroomi
(Ingrid Aus)
Merisk HAEOST 2p
Liivatüll CHAHIA 34p
Risla CALALP 28p
Leeterisla CALALB 2p
Väikerisla CALUTA 5p
Kõvernokk-risla CALFER 3p
Tutkas PHIPUG 9p
Mudatilder TRIGLA 5p

02.08
Saartevahe haak, Paljassaare
(Kuido Kõiv, Rene Ottesson)
Merisk HAEOST 2p
Väiketüll CHADUB 4p
Liivatüll CHAHIA 25p
Kiivitaja VANVAN 6p
Suurrüdi CALCAN 3p
Väikerüdi CALUTA 4p
Kõvernokk-rüdi CALFER 6p
Soorüdi CAL ALP 130p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 1p
Mudatilder TRIGLA 6p
Vihitaja ACTHYP 1p

Juuli 2009

23.07
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Tuttpütt PODCRI 74p
Tumetilder TRIERY 1p
Mudatilder TRIGLA 10p
Risla CALALP 12p
Kõvernokk-risla CALFER 9p
Räusk STECAS 2p
Kukkurtihane REMPEN 5p

Juuni 2009

30.06
Paljassaare
(Meelis Uustal, Piret Kuldna, Karin Kilk, Anne Menert, Heidi Tuhkanen jt.)
Kuldnokk STUVUL 10 000ss

24.06
Klooga, Keila v.
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Tuuletallaja FALTIN 1p
Räusk STECAS 2p

Lohusalu, Keila v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Vööt-põõsalind SYLNIS 1w

08.06
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Tumetilder TRIERY 4p
Veetallaja PHALOB 2p
Kukkurtihane REMPEN 1p
Roohabekas PANBIA 2p

07.06.
Vahi k, Harku v.
(Mihkel Jürgens)
Turteltuvi STRTUR 1s

06.06
Kanavere, Kose v.
(Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Välja-loorkull CIRCYA 1/p

Tammiku, Kose v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Raudkull ACCNIS 1p

Paljassaare (Ingrid Aus, Imre Aus)
Hüüp BOTSTE 1h

01.06
Järve, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Koldvint SERSER 2s

Mai 2009

31.05
Männiku, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Koldvint SERSER 1s

30.05
Vääna mets, Harku v.
(Mihkel Jürgens)
Herilaseviu PERAPI 1w p
Öösorr CAPEUR 3s

29.05
Tornide väljak, Tallinn
(Meelis Uustal)
Koldvint SERSER 1s

24.05
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rukkirääk CRECRE 2s
Turteltuvi STRTUR 1s
Soo-roolind ACRRIS 1s
Karmiinleevike CARERY 3s

22.05
Paljassaare
(Meelis Uustal)
Välja-loorkull CIRCYA 1/p
Karmiinleevike CARERY 1s

21.05
Paljassaare
(Ranno Puumets)
Valgetiib-viires CHLLEU 1p

Pudisoo, Kuusalu v. (Margus Tammeraja)
Vaenukägu UPUEPO 1p
Soo-roolind ACRRIS 1s
Hall-kärbsenäpp MUSSTR 2p

16.05
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Valgepõsk-lagle BRALEU 13k5430r N
Peoleo ORIORI 1s

14.05
Saue seireala, Saku v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Aed-põõsalind SYLBOR 2s
Käosulane HIPICT 1s

13.05
Paljassaare hoiuala
(Sergei Shulepov)
Sinirind LUSSVE 1s

Saue seireala, Saue v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Võsa-ritsiklind LOCNAE 2s
Põldtsiitsitaja EMBHOR 1s

12.05
Katariina kai, Paljassaare
(Meelis Uustal)
Väiketiir STEALB 4p

11.05
Mustamäe, Tallinn
(Villu Luht)
Piiritaja APUAPU k10ü

Kesklinn ja Lasnamäe, Tallinn (Meelis Uustal)
Piiritaja APUAPU 2k5p

10.05
Paevälja, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule, Piret Mägi)
Pruunselg-põõsalind SYLCOM 2s

09.05
Pudisoo, Kuusalu v.
(Margus Tammeraja)
Käosulane HIPICT 1s

06.05
Väike-Paljassaare
(Karin Kilk, Piret Kuldna, Anne Menert, Kaja Peterson, Meelis Uustal, Viire Viss)
Valge-toonekurg CICCIC 1ü
Hänilane MOTFLA 3p

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Räästapääsuke DELURB k15p
Hänilane MOTFLA 4p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Ööbik LUSLUS 1s

05.05
Väo, Tallinn (Meelis Uustal)
Ööbik LUSLUS 1s

Väike-Paljassaare (Riina Pau)
Nurmkana PERPER 2p

04.05
Suurküla, Padise v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kägu CUCCAN 1s

03.05
Raku järv, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väiketüll CHADUB 1h
Rästas-roolind ACRARU 1s

Väike-Paljassaare (Meelis Uustal)
Soo-loorkull CIRPYG /1p
Tutkas PHIPUG 1/p
Heletilder TRINEB 17p
Jõgitiir STEHIR 50p
Randtiir STEAEA 10p
Kaldapääsuke RIPRIP 1ü
Rästas-roolind ACRARU 1s

02.05
Nõmme-Mustamäe MKA
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Mustpea-põõsalind SYLATR 2s

Kahala järv, Kuusalu v. (Margus Tammeraja)
Merikotkas HALALB 2ü
Väikekajakas LARMIN 18ü
Kägu CUCCAN 1s
Mustpea-põõsalind SYLATR 1s

01.05
Ülemiste järv
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hõbehaigur CASALB 2ü
Roo-ritsiklind LOCLUS 1s
Kõrkja-roolind ACRSCH 1s

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Punajalg-tilder TRITOT 5p

Väike-Paljassaare (Riina Pau)
Hüüp BOTSTE 1h
Rohukoskel MERSER 100p
Hahk SOMMOL 200p
Väiketüll CHADUB 1h
Hänilane MOTFLA 2p
Randtiir STEAEA 80p
Suitsupääsuke HIRRUS 3r

Aprill 2009

30.04
Nõmme-Mustamäe MKA
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Mets-lehelind PHYSIB 3s

Loilasmäe järv, Raasiku v. (Peep Veedla)
Hani ANSER sp 17000ss
Täpikhuik PORPOR 1h

29.04
Saha-Loo-Lagedi, Rae v.
(Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Rabahani/suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 4000p

Kostivere, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Rabahani/suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1200p

Laoküla, Keila v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Jõgitiir STEHIR 2p
Kadakatäks SAXRUB 1s

Suurküla, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kadakatäks SAXRUB 1s
Kaelus-turteltuvi STRDEC 1p

28.04
Laoküla, Keila v.
(Ranno Puumets)
Keltsalind CALLAP 1p

Pääsküla, Tallinn (Mihkel Jürgens)
Väike-põõsalind SYLCUR 1s

Aaviku, Rae v. (Andrus Jair)
Väikepistrik FALCOL /1p

27.04
Pirita-Kose
(Toivo Hakman)
Siidisaba BOMGAR 11p

26.04
Ülemiste järv
(Eet Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 18500p
Kalakotkas PANHAL 1p
Roo-ritsiklind LOCLUS 1s
Salu-lehelind PHYLUS 1s
Must-kärbsenäpp FICHYP 1s
25.04
Ülemiste järv
(Eet Tuule)
Vihitaja ACTHYP 2p
Suitsupääsuke HIRRUS 3p

Männiku, Tallinn (Eet Tuule)
Aed-lepalind PHOPHO 1s

24.04
Paljassaare
(Marek Mändoja)
Kuldnokk STUVUL 1p albiino

Paljassaare roostikutorn (Meelis Uustal)
Tuttvart AYTFUL 120p
Tutkas PHIPUG 4ü

23.04
Paljassaare
(Meelis Uustal)
Rägapart ANAQUE 1/p
Vöötsaba-vigle LIMLAP 2p
Vihitaja ACTHYP 1p
Suitsupääsuke HIRRUS 1r

Kanavere küla, Kose v. (Rein Keskpaik, Lii Keskpaik)
Kaelusrästas TURTOR 1/p

22.04
Saue seireala, Saue v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Väänkael JYNTOR 1s
Hallõgija LANEXC 1p

Ülemiste järv (Aarne Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 9800ss
Punapea-vart AYTFER 20p
Tuttvart AYTFUL 25p
Tuttpütt PODCRI 85p
Hüüp BOTSTE 1h
Hõbekajakas LARARG 7800p

21.04
Harju-Risti põllud, Padise v.
(Ranno Puumets)
Lühinokk-hani ANSBRA 2p

20.04
Saue seireala, Saue v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Metskiur ANTTRI 1s

19.04
Nõmmeveski, Kuusalu v.
(Katrin Jürgens, Hannes Pehlak, Kadri Tüür)
Jäälind ALCATT 1p

Joaveski, Kuusalu v. (Katrin Jürgens, Hannes Pehlak, Kadri Tüür)
Vesipapp CINCIN 1p

Saue seireala, Saue v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Metstilder TRIOCH k18p
Hallrästas TURPIL k1800p

18.04
Viru raba, Kuusalu v.
(Katri Sanina, Eedi Sepp, Triin Post)
Soopart ANAACU 4p
Väiketüll CHADUB 1p

Valkla küla, Kuusalu v. (Katri Sanina, Eedi Sepp, Triin Post)
Randtiir STEAEA 1p

Salmistu, Kuusalu v. (Katri Sanina, Eedi Sepp, Triin Post)
Väikekoskel MERALB 5p

Vihasoo, Kuusalu v. (Hannes Pehlak, Jaanus Tanilsoo, Kaidi Jakobson)
Hallõgija LANEXC 1p

Kasispea, Kuusalu v. (Hannes Pehlak, Jaanus Tanilsoo, Kaidi Jakobson)
Kühmnokk-luik CYGOLO 92p
Laululuik CYGCYG 3p
Rabahani ANSFAB k250p
Suur-laukhani ANSALB k550p, 1 värvirõngas loetud
Ristpart TADTAD 26p
Suurkoovitaja NUMARQ 8p

16.04
Pirita Kloostrimets
(Toivo Hakman)
Laanepüü BONBON 1p

Pirita-Kose (Toivo Hakman)
Raudkull ACCNIS 1p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Rästas TUR sp ca 1000p

15.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Kaelustuvi COLPAL 250p

14.04
Paljassaare roostikutorn
(Kuido Kõiv)
Punapea-vart AYTFER 3p
Tuttvart AYTFUL 120p
Hüüp BOTSTE 1h
Roo-loorkull CIRAER 1p
Soo-loorkull CIRPYG 1p
Rooruik RALAQU 1h
Lauk FULATR 50p

13.04
Pirita- Kadriorg
(Toivo Hakman)
Viupart ANAPEN 44p
Rääkspart ANASTR 7p
Tuttvart AYTFUL 270p
Kormoran PHACAR 33p
Lauk FULATR 110p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 5600 p
Hüüp BOTSTE 1h

12.04
Paljassaare
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Hallpõsk-pütt PODGRI 1p
Väikekoskel MERALB 2p
Rooruik RALAQU 1h
Liivatüll CHAHIA 6p

Angerja, Kohila v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Kivitäks OENOEN 1p

Kolga-Aabla, Loksa v. (Margus Tammeraja)
Mustvaeras MELNIG 7p
Tõmmuvaeras MELFUS ca300p

11.04
Kopli laht
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Suurkoovitaja NUMARQ 25p
Metstilder TRIOCH 4p
Must-lepalind PHOOCH 2p
Roohabekas PANBIA 12p
Hallõgija LANEXC 1p

Madise, Padise v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Tuuletallaja FALTIN 1p
Punajalg-tilder TRITOT 5p

Klooga, Keila v. (Ingrid Aus, Imre Aus)
Võsaraat PRUMOD 1s

Tõlinõmme, Harku v. (Mihkel Jürgens)
Roo-loorkull CIRAER k2p

Türisalu rand, Keila v. kl 8.50-11.15 (Mihkel Jürgens)
Kühmnokk-luik CYGOLO 150p
Laululuik CYGCYG k3ü
Viupart ANAPEN 105p
Rääkspart ANASTR 13p
Piilpart ANACRE 10p
Aul CLAHYE 200p

Vääna mets, Harku v. (Mihkel Jürgens)
Raudkull ACCNIS 1ü
Metskurvits SCORUS 2p

Kadrioru park, Tallinn (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Metskurvits SCORUS 1p

Paevälja, Tallinn (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 5100 r E

10.04
Astangu, Tallinn
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Metskurvits SCORUS 1p
Väike-lehelind PHYCOL 3s

Jõelähtme, Jõelähtme v. (Meelis Uustal)
Rabahani ANSFAB 2280ü S
Suur-laukhani ANSALB 16150ü S
Valgepõsk-lagle BRALEU 570ü S
Hallõgija LANEXC 2p

09.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 22ü

Laane küla põllud, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik CYGCYG 17p
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1140p, 640 ü N
Valgepõsk-lagle BRALEU 10 p
Rüüt PLUAPR 8p
Karvasjalg-viu BUTLAG 1p

08.04
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Liivatüll CHAHIA 1p
Suurkoovitaja NUMARQ 1h

Saku, Saku vald (Peep Veedla)
Suurkoovitaja NUMARQ 1h

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kanada lagle BRACAN 6p
Roo-loorkull CIRAER 1p

Ülemiste järv (Kuido Kõiv)
Hani ANS sp ca 2000ü

07.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 2h
Suurkoovitaja NUMARQ 1h

Aruküla põllud, Raasiku v. (Toivo Hakman, Tiiu Hakman)
Suur-laukhani ANSALB 1000p
Rabahani ANSFAB 200p
Laululuik CYGCYG 96p

Lagedi põllud, Jõelähtme v. (Toivo Hakman, Tiiu Hakman)
Suur-laukhani ANSALB 4000p
Rabahani ANSFAB 1300p

06.04
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 2h 4ü
Hani ANS sp ca 2000p
Metsvint FRICOE 30p
Talvike EMBCIT 30p

05.04
Saue seireala, Saue v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik CYGCYG k36p
Kanada lagle BRACAN 1p
Valge-toonekurg CICCIC 1p
Sookurg GRUGRU 25ü
Vintide ühisparv
Metsvint FRICOE k600p
Põhjavint FRIMON k100p
Nõmmelõoke LULARB 1s
Kivitäks OENOEN 1/p

Kumna, Keila v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tikutaja GALGAL 1p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Valge-toonekurg CICCIC 1ü
Sookurg GRUGRU 2h 7ü
Hallrästas TURPIL 80p
Hani ANS sp ca 2000ü ca 1000ü S

Harku raba (Mihkel Jürgens)
Rabahani ANSFAB 3k245ü
Sookurg GRUGRU 2k18ü

Paljassaare (Meelis Uustal)
Rääkspart ANASTR 10p
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1500r NE, E
Hallhani ANSANS 3r E
Sookurg GRUGRU 3k12r N
Lauk FULATR k350p
Merisk HAEOST 6p
Tikutaja GALGAL 1p
Nõmmelõoke LULARB 1ü
Hallõgija LANEXC 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 5p

Rebala külastuskeskuse tagune põld, Jõelähtme v. (Meelis Uustal)
Väikeluik CYGCOL 24p
Laululuik CYGCYG 62p
Kanada lagle BRACAN 6p
Kiivitaja VANVAN 480p
Suurkoovitaja NUMARQ 2ü

04.04
Rebala külastuskeskuse tagune põld, Jõelähtme v.
(Meelis Uustal)
Väikeluik CYGCOL 9p
Laululuik CYGCYG 102p
Rabahani ANSFAB 5000p
Suur-laukhani ANSALB 10 000p
Kanada lagle BRACAN 1p
Valgepõsk-lagle BRALEU 75p
Roo-loorkull CIRAER 2ü
Väikepistrik FALCOL 1ü
Kiivitaja VANVAN 400p
Rüüt PLUAPR 1ü
Hallõgija LANEXC 1p
Rootsiitsitaja EMBSCH 6p

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Laululuik CYGCYG 12ü 21rN
Hani ANS sp ca 1000p 4900ü 400rNE
Sookurg GRUGRU 3ü
Kaelustuvi COLPAL 95ü
Linavästrik MOTALB 1p

Kostivere, Jõelähtme v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Valge-toonekurg CICCIC 2p

03.04
Hüüru põllud, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Laululuik CYGCYG 26p
Rabahani ANSFAB 2700p
Suur-laukhani ANSALB 1800p
Hallhani ANSANS 1p
Kanada lagle BRACAN 4rp
Merikotkas HALALB 1p
Roo-loorkull CIRAER 1ü
Sookurg GRUGRU 2p 4ü 4rN
Kiivitaja VANVAN 150p
Õõnetuvi COLOEN 1rN
Kaelustuvi COLPAL 7ü
Hallrästas TURPIL 1p

02.04
Kopli laht
(Ingrid Aus)
Lauk FULATR 170p

Vasalemma, Vasalemma v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Valge-toonekurg CICCIC 1p

Suurküla, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1030ü
Ristpart TADTAD 2p
Sookurg GRUGRU 2p16ü
Õõnetuvi COLOEN 2p
Kaelustuvi COLPAL 2p
Nõmmelõoke LULARB 1p
Punarind ERIRUB 1p
Laulurästas TURPHI
Metsvint FRICOE 5k26p

Laane küla põllud, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Laululuik/Väikeluik CYGCYG/CYGCOL 210p
Rabahani/Suur-laukhani ANSFAB/ANSALB 1430p, 700ü
Kanada lagle BRACAN 9p
Valgepõsk-lagle BRALEU 25p
Sinikael-part ANAPLA 210p
Sookiur ANTPRA 1p
Hallrästas TURPIL 100p
Vainurästas TURILI 5p
Hangelind PLENIV k10/60p

Karjaküla, Keila v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Linavästrik MOTALB 1p
Põhjavint FRIMON 3p

Hüüru põllud, Saue v. (Kuido Kõiv)
Väikeluik CYGCOL 2p
Laululuik CYGCYG 32p
Rabahani ANSFAB 1050p
Suur-laukhani ANSALB 450p
Hani ANS sp 600ü
Kanada lagle BRACAN 2p
Valgepõsk-lagle BRALEU 4rp
Metsvint FRICOE 1p

01.04
Hüüru põllud, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Laululuik CYGCYG 42p
Hani ANS sp 330rp
Sookurg GRUGRU 2p
Kiivitaja VANVAN 190p
Kuldnokk STUVUL 390p

Saha-Loo põllud (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Laululuik CYGCYG 2p
Rabahani ANSFAB 2p

Pirita-Kose, Tallinn (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Kaelustuvi COLPAL 1p

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Merisk HAEOST 1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hani ANS ssp k14ü

Märts 2009

31.03
Hüüru põllud, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 4p
Nurmkana PERPER 2p
Laululuik CYGCYG 18p
Kuldnokk STUVUL 220p
Hiireviu BUTBUT 1p
Kaelustuvi COLPAL 7p
Naerukajakas LARRID 180p
Rabahani ANSFAB 8p
Suur-laukhani ANSALB 14p
Kanada lagle BRACAN 31p
Kiivitaja VANVAN 90p

29.03
Koogi, Jõelähtme v.
(Meelis Uustal)
Kiivitaja VANVAN k80p

Raveliku, Kose v. (Peep Veedla)
Nurmkana (PERPER) 8p

Ardu, Kõue v. (Peep Veedla)
Hallhaigur (ARDCIN) 1ü

28.03
Naissaar, Viimsi v.
(Andres Kalamees, Toomas Kukk, Heikki Luhamaa, Olev
Lüütsepp, Hannes Pehlak, Urmas Sellis)
Ristpart TADTAD k2p
Nõmmelõoke LULARB 2p
Randkiur ANTPET 1p
Põhjavint FRIMON 1p

Mõigu tiigid, Tallinn (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Tait GALCHL 2p

Kadriorg-Pirita (Rene Ottesson, Meelis Uustal, Riina Pau)
Kühmnokk-luik CYGOLO 230p
Käblik TROTRO 1p

Rocca al Mare (Kuido Kõiv, Tiit Vohta)
Piilpart ANACRE 9p

Paljassaare (Kuido Kõiv, Rene Ottesson, Meelis Uustal, Tiit Vohta)
Tuttvart AYTFUL 180p
Rohukoskel MERSER 2/1p
Tuuletallaja FALTIN 1p
Lauk FULATR 80p

Linnadevahelise linnuvõistluse koondtulemused

27.03
Suurküla, Padise v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kiivitaja VANVAN 4k47ü

Karjaküla, Keila v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kuldnokk STUVUL k320p

Naissaar, Viimsi v. (Andres Kalamees, Toomas Kukk, Heikki Luhamaa, Olev
Lüütsepp, Riho Männik, Hannes Pehlak, Urmas Sellis)
Laululuik CYGCYG k2p
Ristpart TADTAD k1/1p
Merikotkas HALALB 3p

24.03
Kolu, Kose v.
(Andrus Jair)
Nurmkana PERPER k9p

23.03
Tallinna Lennujaama territoorium
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kiivitaja VANVAN k3p
Põldlõoke ALAARV 6k15ü
Hangelind PLENIV k4p

Tallinna kesklinn (Meelis Uustal)
Merikotkas HALALB 1ü

Karla, Rae v. (Andrus Jair)
Kiivitaja VANVAN 1p
Õõnetuvi COLOEN k3p

Tallinna kesklinn, Uus tn 18 (10 Muinsuskaitseameti töötajat)
Raudkull ACCNIS 1/p

22.03
Paljassaare laht
(Riina Pau)
Ristpart TADTAD 6p
Tuttvart AYTFUL 10p
Hahk SOMMOL 2/2p
Lauk FULATR 2p
Käblik TROTRO 1p

Tammneeme laht, Viimsi v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Laululuik CYGCYG 8p
Väikekoskel MERALB 1p
Kormoran PHACAR 12p

21.03
Klooga, Keila v.
(Ingrid Aus, Imre Aus)
Merikotkas HALALB 1ü
Metskurvits SCORUS 1p
Valgeselg-kirjurähn DENLEU 1p
Põldlõoke ALAARV 1ü
Urvalind CARFLA 12p

Aruküla, Raasiku v. (Tiiu Hakman, Toivo Hakman)
Hangelind PLENIV 38p

Suurküla, Padise v. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hiireviu BUTBUT 2p
Põldlõoke ALAARV 7k10r E

Hüüru, Saue v. (Kuido Kõiv)
Kuldnokk STUVUL 2p

16.03
Hüüru, Saue v
. (Kuido Kõiv)
Sookurg GRUGRU 1w ü N

Tallinna Lennujaama territoorium (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Põldlõoke ALAARV k2ü

15.03
Paljassaare
(Eet Tuule, Aarne Tuule, Meelis Uustal)
Kühmnokk-luik CYGOLO 101p
Tuttvart AYTFUL k180p
Hahk SOMMOL 10/2p
Aul CLAHYE 6800p
Sõtkas BUCCLA 250p
Rohukoskel MERSER 2/p
Jääkoskel MERMER 20/18p
Kormoran PHACAR 36p
Käblik TROTRO 1p
Roohabekas PANBIA kh

14.03
Kolga küla, Kuusalu v.
(Katri Sanina)
Musträhn DRYMAR 1p
Suur-kirjurähn DENMAJ 3p
Väike-kirjurähn DENMIN 1p
Siidisaba BOMGAR 10p
Hallrästas TURPIL 1p

13.03
Suurküla, Padise v.
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhaigur ARDCIN k5ü
Kiivitaja VANVAN k3p
Hallõgija LANEXC 1s
Talvike EMBCIT k5s

12.03
Tallinna Lennujaam
(Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hallhaigur ARDCIN k4r E

08.03
Külvandu, Anija v.
(Toomas Tuul, Heiko Kruusi, Malle Kolnes, Kaari Saarma jt)
Karvasjalg-kakk AEGFUN 1h

06.03
Pirita-Kadriorg
(Toivo Hakman)
Kormoran PHACAR 2p
Kuldnokk STUVUL 2p

04.03
Hüüru, Saue v.
(Kuido Kõiv)
Nurmkana PERPER 9p
Raudkull ACCNIS 1p

02.03
Karjaküla, Keila v
. (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Kuldnokk STUVUL k360p

01.03
Vääna mets, Harku v.
(Mihkel Jürgens)
Kanakull ACCGEN 1p

Ülemiste järv (Eet Tuule, Aarne Tuule)
Hangelind PLENIV k70/p

Vanemaid vaatluseid saad vaadata SIIT.